Haber

Başka çaremiz yok!… Ankara’da toplu ulaşıma zam!

ANKARA (İGFA) –Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, EGO Genel Müdürlüğü’nün otobüslerinde kullanılan 1 metreküp CNG’nin (sıkıştırılmış doğalgaz) fiyatının 2019 Nisan ayında 1,67 liradan 20,77 liraya yükseldiği, maliyetin ise yüzde binin üzerinde arttı.

Açıklamada, EGO Genel Müdürlüğü’nün 2022 yılı Kasım ayı toplam tüketiminin 382 milyon lira, bilet gelirinin ise 120 milyon lira olduğu belirtilirken, aylık zararının da 262 milyon lira olduğu vurgulandı.

Açıklamada, bu kaybın vatandaşlar için aylarca ABB bütçesinden sübvanse edildiği ancak maliyet yükünün ve vergilerin her geçen gün arttığı belirtildi.

BUNU BELİRTTİĞİMİZ İÇİN ÜZGÜNÜZ…

Açıklamada ayrıca, “Şu anda tam bilet 6,5 TL, öğrenci bileti 3,5 TL, öğrenci abonelik aylık 90 TL. UKOME toplantısında alınan yeni karara göre 15 Ocak 2023 tarihi itibarıyla – Üzülerek belirtmek isteriz ki – tam bilet 9,5 TL, öğrenci bileti 4,75 TL, öğrenci aboneliği ise aylık sınırsız 140 TL olarak belirlenmiştir. toplu ulaşımda kullanılan CNG fiyatında vatandaşımızın lehine yeni bir tarife düzenlemesi yapın.Bu durumda bilet fiyatlarına tekrar zam yapmak zorunlu olacak.Aksi takdirde EGO’nun faaliyetlerine devam etmesi mümkün görünmüyor.”

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu