Haber

CHP Milletvekili: Sel felaketinde çöken yol henüz açılmadı

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, Karabük’teki sel felaketinde çöken Şeker Kanyonu yolu ile ilgili olarak, “Sel felaketinin ardından Sayın İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve beraberindeki heyet burayı ziyarete geldiler ve durumu gördüler. Burada da bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarının sözünü verdiler ama geldik. Baktık tık yok. Yol kapalı, açık değil. Bu kabul edilemez” diye konuştu.

CHP Karabük Milletvekili Cevdet Akay, seçim ilçesi Karabük’te sel nedeniyle ulaşıma kapanan Şeker Kanyonu yolu hakkında açıklamalarda bulundu. Yolun ulaşıma kapanması nedeniyle turizmin ve orman köylülerinin etkilendiğini kaydeden Akay, şunları kaydetti:

“Sel felaketinden sonra Ali Yerlikaya Bey ve beraberindeki heyet burayı ziyarete geldiler ve durumu gördüler. Burada da bir an önce bu yolu ulaşıma açacaklarının sözünü verdiler ama biz geldik baktık öyle bir şey yok. tıklayın. Yol kapalı, açılmıyor. Bu kabul edilemez. Yetkilileri uyarıyoruz, bu yolu ulaşıma açsınlar” dedi.

Yazıköy Ormanları Geliştirme Kooperatifi Lideri Şaban Karakaş, “Yaklaşık 1 ay önce meydana gelen sel felaketi nedeniyle ormanlık alanlara ulaşım yaparken de bu yolu kullandığımız yol. Yetkililerin çalışmasını ve burayı üretime açmasını istiyoruz. Orman köylülerimiz çok mağdur. “Aylardır para alamadık. Şu anda çok dezavantajlı durumdalar. Yetkililerin bu olaya bir an önce çözüm bulmasını bekliyoruz” dedi.

Karataş, hasarın boyutunu da aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu