Teknoloji

Dokunmatik MacBook Geliyor!

Apple yıllardır dokunmatik ekranlı Macbook’a karşı. Sonunda bu ısrarından vazgeçer! Macbook’lar yakında dokunmatik ekranlara sahip olabilir. Detaylar haberin devamında…

Apple, yıllarca süren direnişin ardından dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya sürmeye hazırlanıyor! Bloomberg’in kaynaklarına göre Apple, bu proje üzerinde aktif olarak çalışıyor ve ilk dokunmatik ekranlı Macbook’ları 2025 yılında piyasaya süreceğini belirtiyor.

Şirket ayrıca bilgisayarlarını yenilemek için LCD ekrandan modül olarak organik ışık yayan diyot veya OLED teknolojisine geçmeyi hedefliyor. Bu hafta başında Bloomberg’den gelen yeni bir habere göre Apple, Apple Watch ve iPhone için kendi ekranlarını üretmeyi hedeflediğini belirtmişti.

Apple Touch, Macbook’u Beğenmedi

Bu zamana kadar Apple, Mac serisine dokunmatik ekran getirilmesi fikrine karşıydı ve Apple Lider Yardımcısı Craig Federighi, dokunmatik ekranlı bilgisayarları sevmediğini ve dokunmatik ekranlara ilgi duymadıklarını belirtmişti. Aynı zamanda Steve Jobs da bu konuya karşıydı ve bunu “ergonomik berbat” bir fikir olarak nitelendirdi. Şirket, dokunmatik ekran isteyen kullanıcılara iPad kullanmalarını önerdi.

Apple’ı dokunmatik ekran getirmeye yaklaştıran şey, klavye üzerinde önemli işlevlere sahip olan Touchbar’ı geçtiğimiz yıllarda Macbook serisine eklemesi olmuştu. Apple uzun süredir iPad’in piyasadaki en iyi dokunmatik ekranlı bilgisayar olduğunu iddia ediyor. Apple, dokunmatik ekranlı Macbook’ları piyasaya sürmeyi planlıyorsa, yavaş yavaş bu niyetinden uzaklaşmak zorunda kalabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu