Teknoloji

Ford Telsizsiz Elektrikli Otomobil Üretecek

Bir süredir birçok otomobil devinin elektrikli modellerinden radyoyu kaldırdığı ya da çıkarmak istediği haberleriyle karşılaşıyoruz. BMW, Volkswagen, Volvo ve MazdaŞirket gibi şirketlerin AM radyoyu 2024 yılına kadar elektrikli modellerden çıkarmayı hedeflediği söyleniyor.

Şimdi bu isimlere Ford da katılacak. Şirket sözcüsü Wes Sherwood tarafından doğrulandı.Sherwood, Detroit Free Press’e şirketin radyo kullandığı son modelleri gördüğümüzü açıkladı.

Peki neden özellikle elektrikli otomobiller?

Basitçe söylemek gerekirse; elektrikli arabalarda motorun radyo sinyallerinden etkilenmesini önlemek için. böyle bir işlem yapılır. Çünkü motordaki en ufak bir sorun bile daha büyük sorunları beraberinde getirebilir.

Bu nedenle otomobil üreticileri ileride karşılaşılabilecek sorunlara karşı radyo kullanmamanın en mantıklı çözüm olduğunu düşünüyor. Bu sebeple şimdiden çalışmalara başladılar. Öte yandan, Ford’un 2024 yılında piyasaya sürülecek Yeni nesil elektrikli otomobiller ilk kez AM radyo olmadan üretilecek. Böylece, AM radyosu olmayan ilk modellerden bazıları F-150 Yıldırım ve Mustang Mach-Eolabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu