Haber

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Depremzedelere Eğitim Desteği

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), depremlerden etkilenen vatandaşlara desteğini sürdürürken, lise ve üniversiteye hazırlanan öğrencilere ücretsiz kurslar vermeye başladı. HBB Lideri Lütfü Savaş, “Biz yaralarımızı sararken çocukların eğitiminin devam etmesini istiyoruz. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak eğitime hız kesmeden devam edeceğiz.”

HBB Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Destek Eğitim Merkezi, EXPO alanında depremden etkilenen öğrencilere manevi ve sosyal yönden takviye sağlamaya başladı. Büyükşehir Belediyesi 8’inci ve 12’nci öğrencilerini kitap, deneme sınavları ve görsellerle sınavlara hazırlıyor. Teknolojik altyapının yanı sıra sınava hazırlanan öğrencilerin tüm ihtiyaçları karşılanırken, öğrencilerin ücretsiz olarak tamamlayıcı eğitim merkezine ulaşımı sağlanmaktadır.

Sınava hazırlanan öğrencilere moral ve motivasyon vermek için HBB Güçlendirme Eğitim Merkezi’ni ziyaret eden Önder Savaş, şunları söyledi:

“EXPO alanını çocuklarımızın eğitimi için çok keyifli bir yer haline getirdik. Şu anda 80 kişi ile başladık. Çocuklarımız burada hem liseye hem de üniversiteye hazırlanıyor. Hem hocalarımızdan hem de bilgisayarlardan faydalanabiliyorlar. Şu anda 80 kişi ama ilerleyen süreçlerde sayımız artacaktır.Amacımız çocuklarımızın eğitimine katkı sağlamak ve sınav başarılarını arttırmaktır.

HBB Güçlendirme Eğitim Merkezi eğitmenlerinden Mustafa Deviren, şunları söyledi:

“Destek eğitim merkezimizin devre dışı kalması nedeniyle sınava hazırlanan öğrencilerimize destek olmamız gerektiğini düşündük. Şu anda burada 80 civarında öğrencimiz var, daha önce 289 öğrencimiz vardı. Eğitmenlerimizle öğrencilerimize eğitim veriyoruz. her şubeden devam edebiliyorlar evlerinden çadırkentlerden alıyoruz çocuklarımız ilk geldiklerinde manevi eziyet çekiyorlardı ayrıca drama etkinlikleri ile önce birbirleriyle kaynaşmalarını sağladık kendileri hakkında çok düzgün konuşuyorlar Artık deneme sınavlarımız var, soru analizlerimiz var. Gün geçtikçe daha çok öğrencimiz olacak diye düşünüyoruz.”

Kaynak: ANKA / Yerel

kulp-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu