Haber

Meral Akşener: Altı Masa neden dağılsın?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile UYGUN Parti Genel Başkanı Meral Akşener arasında 27 Aralık akşamı Ankara’da düzenlenen baş başa görüşmeye ilişkin ilk açıklama Akşener’den geldi.

YetkinReport’un sorularını yanıtlıyorAkşener, görüşmede İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun cezalandırılmasının ardından CHP ile GÜZEL Parti arasında yaşanan sorunun ele alındığını söyledi.

DÜZGÜN Parti lideri, “İmamoğlu’nun başı yokken tartışma nasıl Meral Akşener’in rolüne dönüştü anlayamıyorum, şaşırdım” derken; “Bu, tüm muhalifler için bir mihenk taşıdır. Çünkü İstanbul Belediyesi’ne kayyum atanması için adım atıldı. Terör soruşturması da bunun bir parçası. Diğer belediyelere de sıçrayabileceğine dair bilgi ve değerlendirmem var. Benim ayrılışım birlik ve beraberliği muhalefet olarak göstermek için oradaydı. Bana saygısızlık edildi” dedi. Görüşmede, Altı Tablo’nun konularından CHP ve GÜZEL Parti’nin ortadaki çıkarlarının görüşüldüğü anlaşıldı.

‘ADAYLARI ALTINCI MASADA KONUŞACAĞIZ’

Akşener, “Masa dağılıyor mu?” sorumuzu yanıtladı. “Altı Masası neden parçalansın ki? Birlikte kazanacağız diyoruz” dedi.

Altı Masa’nın kimleri aday göstereceğinin görüşülüp görüşülmediği sorusuna ise, “Altı Masa’da onu konuşacağız. İstanbul meselesini konuştuk; Onun dışında ne konuştuk ne konuşmadık demedim. Çünkü bu konu gerçekten bir mihenk taşı” dedi. Akşener, muhalefetin cumhurbaşkanı adayı ve başörtüsüne ilişkin Anayasa Değişikliği ile ilgili sorularını yanıtlamadı.

Kılıçdaroğlu’nun Çankaya Belediyesi’ne ait Ahlatlıbel sosyal tesislerinde görüşme talebinin Kılıçdaroğlu’ndan geldiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, dağıtılan fotoğrafta her ikisinin de çok gergin görünmesini, geçirdiği gribe bağladı. Gergin bir durum olmadı” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu