Haber

Osmaniye’de Su Sorunu Çözüldü

Osmaniye Belediyesi Su Teminat Müdürlüğü ekiplerince yürütülen hummalı çalışmaların ardından kent genelinde meydana gelen su arızaları giderilerek vatandaşların sağlıklı suya erişimi sağlanıyor. 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından bugüne kadar 350 şebeke su borusu ve 6 bin abone arızası ekiplerce onarıldı.

6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı sarsıntılardan etkilenen Kahramanmaraş merkezli Osmaniye’de belediye ekipleri, yol, açıklık ve kaldırımlarda çalışmalarının yanı sıra su arızalarının da bir an önce giderilmesi için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Belediye Su Arıza Müdürlüğü ekipleri, ihbarlar ve sahadan iletilen bilgiler çerçevesinde su borularındaki arızalara anında müdahale edilerek kısa sürede giderilmesini sağlıyor.

Belediye Su Arıza Sorumlusu Gruplar Sorumlusu Metehan Başkurt, depremler nedeniyle yıkılan binalarda su borularında kopmalar olduğunu ve su kesintilerinin yaşandığını belirterek, “Ekiplerimizle 7/24 çalışmalarımıza devam ediyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmemek adına bugüne kadar 6 bin abone ve 350 ana su borusu sorunu giderdik. İlimizde yıkım çalışmaları devam ediyor ve bunun sonucunda su boruları patlıyor. Bunun sonucunda su tüketimi ve kesintiler meydana gelir. Bizler su arıza ekipleri olarak sürekli sahadayız ve bu arızaların bir an önce giderilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Sahadaki ekiplerin bir yandan su borularındaki arızaları giderirken bir yandan da abone ilişkilerini yaptıklarını belirten Başkurt, “Arızaların giderilmesinin yanı sıra konteynere su bağlantıları da yapıyoruz. Bölgemizde ağır hasarlı binaların yıkımı ve enkaz kaldırma çalışmaları sırasında ana su borularında arızalar olduğunu ve “İşimiz uzun sürebiliyor ve bundan dolayı su kesintilerimiz oluyor. Arkadaşlarımız canla başla çalışıyor, bir an önce bu arızaları giderip suyumuzu tekrar vatandaşlarımızın kullanımına veriyorlar” dedi. – OSMANİYE

eflaniajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu