Ekonomi

Petrol, Moskova’nın OPEC+ mesajının ardından düştü

ABD ham petrolü, Perşembe günkü düşüşün bu haftaki kazanımların çoğunu silmesinin ardından varil başına 72 dolara yükseldi. altında süreci gördü. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, Suudi Enerji Bakanı Prens Abdülaziz bin Salman’ın spekülatörlerin “dikkatli olmaları” gerektiği şeklindeki önceki sözlerinin altını çizerek, grubun Haziran ayında Viyana’da yapacağı toplantıda muhtemelen daha fazla adım atmayacağını söyledi.

Konuya yakın kaynaklara göre, ABD’deki Cumhuriyetçi ve Beyaz Saray müzakerecileri borç limitini yükseltmek için bir anlaşmaya yaklaşıyorlar. Yine de, üzerinde anlaşmaya varılan ayrıntılar net değil ve nihai anlaşma henüz yapılmadı. Hazine’nin nakit istikrarı şimdi 50 milyar doların altına düştü.

En büyük ithalatçı Çin’deki durgun ekonomik toparlanma ve Fed’in agresif nakit sıkılaştırma kampanyası fiyatları baskı altına aldığından, ham petrol bu yıl yüzde 10’dan fazla düştü. Yatırımcıların önümüzdeki iki toplantıda bir çeyrek puan daha artış fiyatlaması ile ABD’de daha fazla faiz artışı beklenebilir.

Aracı kurum Vanir Global Markets Pte’nin genel müdürü James Whistler, Moskova’dan yapılan açıklamalara atıfta bulunarak, “Petrol, OPEC’in üretimi daha fazla kısma konusundaki isteksizliği nedeniyle son dönemdeki kazanımlarını kaybetti. dikkatli.” dedi.

carsibasi-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu