Ekonomi

Savcılık Ethereum’u menkul kıymet olarak tanıdı

Kripto para piyasası oldukça hareketli bir hafta geçiriyor. Gece ABD’den gelen haberlerle birlikte bitcoinVe EthereumKripto varlıklarındaki kayıplar hızlandı. KuCoinETH ile ilgili davada ETH için yapılan tanımlama yatırımcıları endişelendirdi.

New York Başsavcılığı, Seyşeller merkezli kripto borsası KuCoin’e kayıtsız menkul kıymetlerin satışı için dava açtı. Bu davada Ethereum (ETH), arazi(LUNA) ve Dünya Doları(UST) için menkul kıymetlertanımlama yapıldı.

Başsavcı Letitia JamesHem basın açıklamasında hem de dava belgelerinde ETH, “ menkul kıymetler” tanımı üzerinde duruldu. Belgede bu varlıkların, sahiplerine kazanç sağlamak amacıyla yaratılan menkul kıymetler olduğu belirtildi. Bu durum kripto para camiasında büyük bir yaygara yarattı.

Hatırlanacağı üzere ABD’de Bitcoin (BTC) ve Ethereum’un (BTC) emtia, diğer altcoinlerin menkul kıymet olabileceği görüşü hakimdi. Bu durumda BTC ve ETH’nin kontrolü CFTC’ye geçti. Ancak aksi takdirde, bu varlıklar SEC tarafından düzenlenmiştir.

Ancak Ethereum’un Merge ile PoS’a geçmesiyle birlikte farklı yorumlar da gelmeye başladı. Özellikle SEC Lideri Gary Gensler , yaptığı birkaç konuşmada ETH’nin de menkul kıymet olabileceğini söyledi. KuCoin belgesi ile bu tanım resmi olarak ilk defa yapılmıştır.

ETH olası bir menkul kıymet olarak kabul edilirse dalgalanma (XRP), lider altcoin projesinde de benzer bir sürecin yaşanabileceğini gösteriyor. Bilindiği üzere dalgalanmaŞirketi, SEC tarafından kayıt dışı menkul kıymet satışı ve haksız kazanç sağlamakla suçlandı. dolartazminat istendi.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

arhaviajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu