Ekonomi

“SMS atacaktım ama engellediler” diyen Kılıçdaroğlu’ndan yeni söz: Buğday taban fiyatı en az 13 TL olacak

Yarın yapılacak ikinci tabiplik seçimlerine saatler kala paylaşımlarını sürdüren Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, bu sefer çiftçilere seslendi. Kılıçdaroğlu, çiftçilere göndereceği SMS’in bloke edildiğini belirterek, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde uygulayacakları buğday taban fiyatını açıkladı.

“BUĞDAY TABAN FİYATI EN AZ 13 TL OLACAK”

Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bütün çiftçilerimize SMS ile bu mesajı atacaktım ama engellediler. Söz verin! Buğdayın taban fiyatı fark primi dahil en az 13 TL olacak. Bunu ulaştıralım. tüm çiftçilerimize müjdeler olsun.”

“AMİK OVASI DÜNYANIN EN VERİMLİ OVALARINDAN BİRİDİR”

Geçtiğimiz günlerde Hatay’da vatandaşlarla görüşmeye gelen Kemal Kılıçdaroğlu, hükümetin buğday taban fiyatlarını açıklamaması durumunda kendisinin açıklayacağını belirtti. Kılıçdaroğlu, “Amik Ovası dünyanın en verimli ovalarından biri. Tahıl toplanmaya başlandı. Henüz taban fiyat açıklanmadı. Neden bu fiyatı açıklamıyorsunuz. Açıklamıyorlarsa ben açıklarım. yarın açıkla

“DIŞARI ÇIKMAK”

Öngördüğümüz sistemdeki buğday için taban fiyatımız bu diye bir açıklama yapacağım. Hemen söylüyorum, çık açıkla. Belediyelerimiz depremin yaşandığı bölgelerde vatandaşlarımıza hizmet verdi. Ayrımcılık yapmadık. Tüm belediye başkanlarımıza yürekten teşekkür ederiz. Sandığa gitmeyi unutmayın! Oy vermeyi unutmayın! Vatanseverliğinizi unutmayın! Vatanseverlik oy kullanmaktır! Vatanseverlik, barışın tüm koşullarını hazırlamaktır!”

zilehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu