Haber

Tanju Özcan, su şişesi fırlatan meclis üyesinden şikayetçi oldu

BOLU Belediye Başkanı Tanju Özcan, kendisine su şişesi fırlatan AK Parti Kent Konseyi Üyesi Hacer Çınar hakkında ‘hakaret, saldırı, kamu görevlisine hakaret’ suçlamasıyla suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Bolu Belediyesi’nin geçtiğimiz hafta Salı günü gerçekleştirdiği belediye meclis toplantısında depremzedelere yardım konusu görüşülürken tartışma çıktı. AK Parti Kent Konseyi Üyesi Hacer Çınar, “Sen ahlaksız bir adamsın, deprem üzerinden siyaset yapıyorsun” derken, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Bana ‘ahlaksız’ diyemezsin” yanıtını verdi. Hacer Çınar, “Sen pissin” derken Tanju Özcan, “Hacer bu sözler sana çok yakıştı” dedi. Çınar salondan çıkarken kürsünün üzerindeki su dolu pet bardağı alıp Özcan’a fırlatmaya çalıştı. Kürsü önündekiler Çınar’a engel oldu.

Toplantının ertesi günü tekrar deprem bölgesine giden Tanju Özcan, çalışmalara katıldı. Bölgeden dönen Özcan, avukatı aracılığıyla Hacer Çınar hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Savcılığa başvurduklarını belirten Özcan, “Belediye Meclis Üyesi Hacer Çınar’ın yaptığı affedilebilir bir şey değil. ‘Görev sırasında hakaret, saldırı, kamu görevlisine hakaret’ suçlamasıyla Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdum. avukatım aracılığıyla görevini’. Örnek olması açısından hızlı karar verecektir.Öncelikle.Onun için herkesin diline ve üslubuna dikkat etmesi gerekir, özellikle hanımlar.’Biz anneyiz’ demeyi bilirsiniz. Bir anneye yakışır mı bu sözler Dolayısıyla çarşamba günü belediye meclisi toplantısı olacak Hacer Çınar’ı önce özür dilemeye sonra istifaya davet edeceğim çünkü onun gibi insanoğlu da ne yazık ki bunu yapamıyor. Bu misyonlara katılmak, bu dile layık değiller” dedi.

muradiye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu