Haber

Kayseri’deki “Gastronomi Günleri”nde 1 ton mantı ikramı yapılacak

Kayseri’de düzenlenecek “Gastronomi Günleri” etkinliğinde Cumhuriyetin 100’üncü yılı dolayısıyla vatandaşlara 1 ton mantı dağıtılacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, yaptığı yazılı açıklamada, 27-29 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Gastronomi Günleri’ne hem Kayseri’den hem de şehir dışından “lezzet avcılarını” davet etti.

Etkinliğin Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden birinde düzenleneceğini belirten Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımızın adını taşıyacak olan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi, Kayseri mutfağımızın bir araya geleceği Gastronomi Günleri ile kapılarını açacak. Eşsiz lezzetleriyle ünlü olan Meşrubat tanıtılacak.Kayseri’ye yeni bir yüz kazandıracak millet bahçemiz lezzet dolu.” “Hemşehrilerimizi ve tüm vatandaşlarımızı Gastronomi Günleri’ne bekliyoruz.” dedi.

Gastronomi dalında UNESCO Türkiye Milli Komitesi Yaratıcı Şehirler Ağı Ulusal Listesi’nde yer alan Kayseri’nin leziz mutfağını dünyaya tanıtmayı hedeflediklerini vurgulayan Büyükkılıç, şöyle konuştu:

“Sucuk, pastırma, mantı, yalama, poç, fırın ağzı, kurşun aşı, Develi çevikli, çemen otu, kete, katmer, asit, nevzin, gilaburu suyu gibi yüzlerce lezzeti dünyaya tanıtmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 3 gün boyunca Gastronomi Günleri’nde aktif olacağız. “Lezzet şöleni düzenleyeceğiz. Pek çok özel etkinliğin yer alacağı programda, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüne özel 1 ton Kayseri mantısı dağıtılacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu